Stressless® Consul · Made in Norway

Stressless® Consul — de klassieke allrounder die overal past

De Stressless® Consul is een hedendaagse, uitnodigende relaxfauteuil van het Noorse merk Stressless. Hij is compacter dan de meeste modellen en zit wat steviger, maar biedt exact hetzelfde gepatenteerde comfort.

In het kortCompacte relaxfauteuil met een wat steviger zitcomfort. Kies maat S, M of L en onderstel Classic, Signature, Cross, Office of het elektrische Power™, in leder of stof. Gemaakt in Noorwegen, met Plus™, Glide-system™ en ComfortZones™.
Maat S, M of L5 onderstellen, ook elektrischCompact formaatPlus™ · Glide™ · BalanceAdapt™
Vrouw ontspant met haar benen op de voetenbank in een Stressless Consul in Batick Mole leder op een Classic onderstel in walnoot

Koop online — op maat besteld

Stel je Stressless® Consul samen

Kies onderstel, maat, voetenbank, bekleding, houtkleur en de kleur van de poot. Tijdens de grote Stressless-promo (t.e.m. 22 november) betaal je online 15% minder dan de adviesprijs: vanaf € 1.227 zonder voetenbank of € 1.444 met voetenbank.

Wat maakt de Stressless® Consul bijzonder?

Een veelzijdige klassieker in een compacter formaat

De Consul is het bewijs dat een Stressless niet groot hoeft te zijn. Zijn uitnodigende vorm past in vrijwel elk interieur, terwijl je dezelfde vertrouwde technieken krijgt als bij de grotere modellen.

Stressless Consul Classic in crème Batick leder op een eiken onderstel in een woonkamer met schilderijen
01

Past in elke woning

Een compacter formaat en tijdloze, ronde lijnen: de Consul vindt makkelijk zijn plek, ook in een kleinere living of naast een bestaande zetel.

Vrouw leunt met haar hoofd tegen de hoofdsteun van een Stressless Consul in Batick Mole leder
02

Nek en onderrug ondersteund

Het Plus™-systeem stelt de nek- en lendensteun automatisch bij, of je nu rechtop leest of achterover rust.

Detail van de armleuning en zitting van een Stressless Consul in Batick Mole leder
03

Een wat steviger zitgevoel

De Consul zit iets steviger dan de zachtste modellen — fijn als je graag ondersteund zit en makkelijk wil opstaan.

Kenmerken & comforttechnologie

Hoe komt het dat de Consul zo comfortabel zit?

De Consul dankt zijn comfort aan de gepatenteerde Stressless-systemen die met je lichaam meebewegen. Je zit nooit vast in één houding: de fauteuil volgt je bewegingen en ondersteunt je rug en nek in elke stand.

Daaronder zit een stalen frame met flexoveren en koudgevormd schuim met ComfortZones™, dat zijn vorm jarenlang behoudt.

Vrouw zit ontspannen met een boek in een Stressless Consul in Batick Mole leder bij het raam
KenmerkWat je ervan merkt
Plus™-systeemDe lendensteun en de nekondersteuning passen zich automatisch aan wanneer je achteroverleunt. Voor de nek kies je een actieve stand of een ruststand.
Glide-system™Je verstelt de zithouding met een eenvoudige lichaamsbeweging — zonder hendels of knoppen. Met de draaiknop stel je de weerstand één keer in op je gewicht.
BalanceAdapt™Een subtiele, wiegende beweging die reageert op de kleinste beweging van je lichaam. Bij het Signature- en Cross-onderstel.
ComfortZones™Uitsparingen in het koudgevormde schuim laten zitting en rug de vorm van je lichaam aannemen en verdelen je gewicht.
Power™ (optie)Rugleuning en voetsteun verstellen elektrisch met knoppen onder de armleuning; de voetsteun is ingebouwd. Maat M en L.

Small, Medium of Large

Kies de maat die bij je lichaamsbouw past

De Stressless® Consul bestaat in drie maten, zodat zithoogte, zitdiepte en breedte bij je lichaamslengte en beenlengte passen. Bij het proefzitten meten we samen op welke maat het best bij jou past.

Stressless Consul maat Small met Classic onderstel

Small

Breedte 70 cm · zithoogte 38 cm · zitdiepte 47 cm
Voor een kleinere lichaamsbouw

Stressless Consul maat Medium met Classic onderstel

Medium

Breedte 76 cm · zithoogte 40 cm · zitdiepte 48 cm
Voor een gemiddelde lichaamsbouw

Stressless Consul maat Large met Classic onderstel

Large

Breedte 85 cm · zithoogte 42 cm · zitdiepte 49 cm
Voor een grotere of langere lichaamsbouw

Stressless® Consul Classic in Paloma Mushroom leder, eiken — maten volgens de Stressless-prijslijst 2026.

Stressless Consul Power in crème Batick leder op een eiken onderstel in een lichte woonkamer

Stel je Consul samen op maat

Vijf onderstellen: welk past bij jou?

Omdat elke Consul op bestelling gemaakt wordt, stem je hem volledig af op je lichaam en interieur. Het onderstel bepaalt hoe de fauteuil beweegt en eruitziet.

Classic draait 360°, staat stevig en heeft de laagste zithoogte. Signature (hout met aluminium) en Cross (metalen kruisvoet) staan 2 à 3 cm hoger en wiegen mee dankzij BalanceAdapt™. Werk je aan je bureau, kies dan Office op wieltjes; wil je elektrisch verstellen, dan is Power™ er voor jou.

Het beukenhout kies je in acht tinten, het metaal van Signature en Cross in mat zwart of gepolijst.

Stressless Consul met Classic onderstel

Classic

Rond houten onderstel, 360° draaibaar. Maat S, M en L.

Stressless Consul met Signature onderstel

Signature

Hout en aluminium, met BalanceAdapt™. Maat S, M en L.

Stressless Consul met Cross onderstel

Cross

Strakke metalen kruisvoet, met BalanceAdapt™. Maat S, M en L.

Stressless Consul Office op wieltjes

Office

Op wieltjes, in hoogte verstelbaar. Enkel maat M.

Stressless Consul Power, elektrisch verstelbaar

Power™

Elektrisch, met ingebouwde voetsteun. Maat M en L.

Twijfel je over de maat of het onderstel? Laat je opmeten en voel de materialen in onze showroom — dat advies kunnen we online niet geven. Kom gratis proefzitten →

Binnenkant & bekleding

Waaruit bestaat een Stressless® Consul?

De basis is een stalen frame, gevormd naar de contouren van je lichaam, met flexoveren die je gewicht gelijkmatig verdelen. Rug en zitting zijn gemaakt van koudgevormd polyurethaanschuim met ComfortZones™, afgewerkt met een zachte toplaag. Het onderstel is gelaagd beukenhout, gebeitst in een van acht tinten.

Voor de bekleding kies je hoogwaardig runderleder in vier kwaliteitsklassen — robuust Batick, zacht Paloma, weelderig Velaro en het semi-aniline Noblesse — of een van de vele stoffen, van wol en bouclé tot velours en microvezel.

Voor leder en stof bestaan officiële Stressless® onderhoudssets, zodat je Consul er jarenlang mooi blijft uitzien.

Detail van het ronde Classic onderstel in walnoot onder een Stressless Consul in Batick leder
Vrouw zit met opgetrokken benen ontspannen in een Stressless Consul in Batick Mole leder met voetenbank

Voor wie?

Voor wie is de Stressless® Consul geschikt?

De Consul past bij wie een hedendaagse, veelzijdige relaxfauteuil zoekt die niet te veel ruimte inneemt. Dankzij de drie maten zit zowel een kleinere als een grotere persoon er goed in, en met zijn aantrekkelijke instapprijs is hij een toegankelijke manier om echt Stressless-comfort in huis te halen.

Zit je liever wat zachter of wil je een hoofdsteun die je op je eigen lengte instelt? Vergelijk hem dan met de Stressless® Mayfair, de Reno of de Ruby.

Twijfel je nog? Bekijk alle relaxzetels naast elkaar.

Onze specialisten aan het woord

De Consul in de Classic collection

De Stressless® Consul hoort bij de Classic collection. In deze video vergelijken onze specialisten de klassieke modellen — en vertellen ze waar je op let bij het kiezen van maat, onderstel en bekleding.

Meer uitleg: de Stressless Classic collection vergeleken

Afmetingen

Alle afmetingen van de Consul op een rij

Afmetingen in cm volgens de Stressless-prijslijst 2026 (zitdiepte volgens Stressless); ze kunnen licht wijzigen. Bij Power™ staat de tweede diepte voor de volledig uitgeschoven voetsteun; bij Office de laagste en hoogste zithoogte.

UitvoeringBreedteHoogteDiepteZithoogteZitdiepte
Classic — S7094703847
Classic — M76100714048
Classic — L85100774249
Signature / Cross — S7897704147
Signature / Cross — M82102724247
Signature / Cross — L91102794449
Power™ — M7610074 / 1304551
Power™ — L8510077 / 1314654
Office — M76112–1197147–54—
Voetenbank (Classic)543839——
Voetenbank (Signature / Cross)544139——

Made in Norway

Is de Stressless® Consul een goede investering?

Ja. Een Stressless is geen aankoop voor even: door het stalen frame, het hoogwaardige koudschuim en de slijtvaste bekleding gaat hij vele jaren mee, en je kan hem later zelfs opnieuw laten bekleden. Je investeert dus in je dagelijkse comfort én in een fauteuil die je lang niet hoeft te vervangen.

Reken het gerust om: een Consul Classic met voetenbank met 15% promokorting (€ 1.444) kost over 15 jaar zo’n € 96 per jaar.

Stressless Consul in Batick Mole leder met voetenbank op een Classic onderstel in een lichte woonkamer
10 jaar

Garantie op het mechanisme

Op het Plus™-systeem, BalanceAdapt™ en de metalen structuur met de veren — bovenop de wettelijke garantie van 2 jaar. Voorwaarden en herstellingen.

5 jaar

Garantie op Power™

Op de motor en de elektrische onderdelen van de Consul Power™. Op de batterij geldt 2 jaar.

± 8 weken

Op maat gemaakt in Noorwegen

Je Consul wordt pas gemaakt na je bestelling en daarna gratis bij je geleverd in België of Nederland.

Een paramedisch geschoolde adviseur van Stressless Store helpt een klant de juiste zithouding vinden in een Stressless relaxzetel

Waarom kopen bij Stressless Store

Deskundig advies én de beste prijs

Stressless Store heeft de enige twee officiële Stressless-winkels van de Benelux, in Leuven en Antwerpen. Daar kan je de Consul gratis proefzitten en vergelijken met het volledige assortiment, terwijl je geniet van een kop koffie. Onze paramedisch geschoolde adviseurs weten op welke details je moet letten en helpen je de juiste maat, het juiste onderstel en de beste bekleding kiezen — advies dat we online niet kunnen geven.

Paramedisch geschoolde adviseurs

Ons team is paramedisch geschoold en meet samen met jou de juiste maat en zithouding op.

Beste prijsgarantie

Toon je een lagere offerte van een andere verkoper voor exact hetzelfde product? Dan passen wij onze prijs aan.

De enige officiële Stressless-winkels van de Benelux

Je koopt rechtstreeks bij de officiële Stressless Stores, met het ruimste Stressless-assortiment van de Benelux.

Gegarandeerd de beste na-service

Levering, plaatsing en service door ons eigen team. Ook ná je aankoop staan we voor je klaar.

Veelgestelde vragen

Alles over de Stressless® Consul

Voor wie is de Stressless® Consul vooral geschikt?

De Stressless® Consul is vooral geschikt voor wie een klassieke, veelzijdige relaxfauteuil zoekt die makkelijk in elke woning past. Door zijn compactere formaat neemt hij weinig plaats in, en met de maten S, M en L vindt zowel een kleinere als een grotere persoon er de juiste zithoogte en zitdiepte in.

Wat maakt de Stressless® Consul anders dan andere Stressless-modellen?

De Consul is een van de compactste en meest toegankelijk geprijsde modellen van het gamma, met een wat steviger zitcomfort. Je krijgt wel exact dezelfde gepatenteerde technieken als bij de grotere modellen: het Plus™-systeem, het Glide-system™, ComfortZones™ en — op Signature of Cross — BalanceAdapt™.

Wat is het verschil tussen Classic, Signature en Cross?

Het verschil zit in het onderstel. Classic is het ronde houten onderstel dat 360° draait, stabiel staat en de laagste zithoogte geeft. Signature (hout met aluminium) en Cross (metalen kruisvoet) staan 2 à 3 cm hoger en hebben BalanceAdapt™, een subtiele wiegende beweging. Daarnaast bestaat de Consul als Office op wieltjes en als elektrische Power™.

Kan de Stressless® Consul elektrisch verstellen?

Ja. De Consul Power™ heeft een ingebouwde motor en een uitschuifbare voetsteun in plaats van een losse voetenbank. Met de knoppen onder de armleuning verstel je rugleuning en voetsteun traploos. Power™ bestaat in maat M en L, optioneel met een oplaadbare batterij. De handmatige uitvoeringen verstellen met je eigen lichaamsgewicht dankzij het Glide-system™.

Welke maat Consul heb ik nodig — S, M of L?

Dat hangt af van je lichaamslengte en beenlengte. In Classic is maat S 70 cm breed met een zithoogte van 38 cm, maat M 76 cm met 40 cm en maat L 85 cm met 42 cm. Een te lage of te diepe zitting kan net méér druk op je onderrug geven. Bij het proefzitten in de showroom meten we samen op welke maat het best bij jou past.

Heeft de Stressless® Consul een verstelbare hoofdsteun?

De Consul heeft geen in hoogte verschuifbare hoofdsteun, wel het Plus™-systeem: de nekondersteuning stelt zich automatisch bij wanneer je achteroverleunt, zodat je comfortabel kan lezen of tv-kijken. Zoek je een hoofdsteun die je op je eigen lengte instelt, kijk dan naar de Stressless® Reno of Ruby.

Kies ik beter leder of stof?

Beide zijn mogelijk. Het leder is runderleder in vier kwaliteitsklassen: Batick, Paloma, Velaro en Noblesse. Leder oogt luxueus, is makkelijk te onderhouden en gaat lang mee; stof voelt meteen warm aan en biedt tientallen kleuren en structuren, van wol (Calido) tot bouclé (Marigold) en de microvezel Dinamica. In onze showroom voel je alle stalen en kies je samen met een adviseur.

Waar wordt de Stressless® Consul gemaakt?

De Stressless® Consul wordt ontworpen en gemaakt in Noorwegen door Ekornes, het bedrijf achter Stressless. Elke Consul wordt pas gemaakt nadat je hem besteld hebt, in de bekleding, kleur en houtafwerking die jij kiest.

Wat kost een Stressless® Consul?

De adviesprijs van een Consul Classic met voetenbank start bij € 1.699. Tijdens de grote Stressless-promo (t.e.m. 22 november) betaal je online 15% minder: vanaf € 1.227 zonder voetenbank, € 1.444 met voetenbank en tot € 2.906 voor de Power™ in Noblesse-leder. Toon je een lagere offerte van een andere verkoper voor exact dezelfde zetel, dan passen we onze prijs aan.

Wat is de levertijd van een Stressless® Consul?

Omdat elke Consul op maat gemaakt wordt in Noorwegen, is de levertijd ongeveer 8 weken. De levering en plaatsing door ons eigen team is gratis in België en Nederland.

Welke garantie krijg ik op een Stressless® Consul?

Je krijgt 10 jaar garantie op het interne mechanisme: het Plus™-systeem, BalanceAdapt™ en de metalen structuur met de veren. Op de motor en de elektrische onderdelen van Power™ geldt 5 jaar, op de batterij 2 jaar. Daarnaast heb je de wettelijke garantie van 2 jaar.

Kan ik de Stressless® Consul proefzitten?

Zeker. In de Stressless Stores in Leuven en Antwerpen kan je de Consul gratis proefzitten, vergelijken met de andere modellen en alle leder-, stof- en houtstalen bekijken. Onze adviseurs helpen je de juiste maat, het juiste onderstel en de beste bekleding kiezen.

Laatst bijgewerkt: · adviesprijzen volgens de Stressless-prijslijst van 1 maart 2026

Klaar om te kiezen?

Stel je Consul samen of kom hem proefzitten

Configureer online je Stressless® Consul, of kom hem uitproberen in onze showrooms in Leuven en Antwerpen. Onze specialisten adviseren je graag over maat, onderstel, leder en afwerking — zodat je met een gerust gevoel kiest.

Stel online samen Bezoek onze showroom

Stressless Store Leuven

Tervuursevest 30, 3000 Leuven
016 79 30 71
info@stresslessleuven.be

Stressless Store Antwerpen

Boomsesteenweg 18, 2610 Wilrijk
+32 3 377 93 60
info@stresslessantwerpen.be