Stressless® Wing · Made in Norway · sinds 1994

Stressless® Wing — luxe designicoon sinds 1994

De Stressless® Wing is een iconische relaxfauteuil met een kenmerkende vleugelrug. Achter het tijdloze, strakke silhouet zitten de gepatenteerde mechanismen die zorgen voor de echte Stressless-zitervaring.

In het kortIconische relaxfauteuil met naar voren gebogen vleugels aan de rug, geïntroduceerd in 1994. Kies maat S, M of L en onderstel Classic, Signature, Cross, Office of het elektrische Power™, in leder of stof. Gemaakt in Noorwegen.
Iconisch design sinds 1994Maat S, M of L5 onderstellen, ook elektrischPlus™ · Glide™ · BalanceAdapt™
Stressless Wing in Paloma Mushroom leder met voetenbank op een Signature onderstel bij een groot raam

Koop online — op maat besteld

Stel je Stressless® Wing samen

Kies onderstel, maat, voetenbank, bekleding, houtkleur en de kleur van de poot. Online betaal je de Actieprijs Stressless Store, 10% onder de adviesprijs: vanaf € 1.766 zonder voetenbank of € 2.078 met voetenbank.

Wat maakt de Stressless® Wing bijzonder?

Een klassieke clubfauteuil, in Scandinavische lijnen

De subtiel naar voren gebogen vleugels aan de bovenkant van de rug vallen meteen op. Ze geven de Wing een vleugje Engelse clubfauteuil, terwijl de slanke profilering en strakke contouren hem net zo goed thuis laten voelen in een modern interieur.

Stressless Wing in zwart Paloma leder op een Cross onderstel, met de kenmerkende vleugels aan de rug
01

De vleugels

Naar voren gebogen “wings” die je hoofd zijdelings opvangen en een gevoel van geborgenheid geven.

Stressless Wing maat L in zwart Paloma leder op een Classic onderstel in eiken, studiofoto
02

Slank, strak silhouet

Waar andere modellen rond en volumineus zijn, heeft de Wing strakke, scherp gedefinieerde lijnen. Sinds 1994 een vaste waarde.

Hand op de armleuning van een Stressless Wing in Paloma Mushroom leder
03

Stevig-zacht comfort

Voorgevormd koudschuim dat iets steviger is: je zit ín de fauteuil in plaats van erop, zonder weg te zakken.

De vleugels uitgelegd

Waarom zijn de vleugels van de Wing zo bijzonder?

De naar voren gebogen vleugels zijn niet alleen een esthetisch kenmerk. Ze hebben drie functies:

  • Zijdelingse steun. Bij een vlakke rugleuning kan je hoofd opzij kantelen als je ontspant of indommelt. De vleugels vangen je hoofd en nek zachtjes op — achterover ontstaat zo een soort cocon.
  • Een eigen plekje. Doordat de vleugels ter hoogte van je hoofd zitten, schermen ze je een beetje af van de rest van de kamer. Daarom kiezen veel mensen de Wing als leesfauteuil.
  • Steun in elke stand. Leun je achterover, dan kantelt de hoofdsteun met het Plus™-systeem naar voren zodat je blik horizontaal blijft. De vleugels kantelen mee, dus de zijdelingse steun blijft rond je hoofd.
Man leest ontspannen met zijn hoofd tussen de vleugels van een Stressless Wing in Paloma Mushroom leder
Man zit ontspannen met de benen op de voetenbank in een Stressless Wing Signature in Paloma Mushroom leder

Kenmerken & comforttechnologie

Hoe komt het dat de Wing zo comfortabel zit?

De Wing dankt zijn comfort aan de gepatenteerde Stressless-systemen die met je lichaam meebewegen. De fauteuil volgt je bewegingen en ondersteunt je onderrug en nek in elke stand — of je nu rechtop leest of achterover rust.

Dat is precies wat de Wing zo geliefd maakt: hij voelt aan als een warme deken, maar verliest nooit zijn ondersteuning.

KenmerkWat je ervan merkt
Plus™-systeemDe lendensteun komt naar voren en de hoofdsteun kantelt mee wanneer je achteroverleunt, zodat je onderrug en nek in elke stand ondersteund zijn.
Glide-system™Je verstelt de zithouding met een eenvoudige lichaamsbeweging. Met de draaiknoppen aan de zijkant stel je de weerstand één keer in op je gewicht.
BalanceAdapt™Een subtiele, wiegende beweging die reageert op de kleinste verschuiving van je gewicht. Bij het Signature- en Cross-onderstel.
ComfortZones™Zones in het gegoten koudschuim laten je zitvlak en schouderbladen net iets dieper wegzakken, zodat je gewicht goed verdeeld wordt.
Power™ (optie)Rugleuning en voetsteun verstellen elektrisch met knoppen onder de armleuning; de voetsteun is ingebouwd. Maat M en L.
Stressless Wing Power in Paloma Taupe leder met uitgeschoven voetsteun op een eiken onderstel

Stel je Wing samen op maat

Geeft elk onderstel hetzelfde comfort?

Niet helemaal. De zitting is op elk onderstel gelijk, maar het onderstel bepaalt hoe de fauteuil op je bewegingen reageert — en dus hoe je zit en ligt.

Het beukenhout van Classic en Signature kies je in acht tinten, van licht eiken en teak tot walnoot, wengé of zwart. Het metaal van Signature en Cross is mat zwart of gepolijst.

OnderstelZitervaringIdeaal voor wie…
ClassicStabiel en traditioneel: draait 360° en leunt soepel achterover met je lichaamsgewicht, maar de voet zelf beweegt niet mee.houdt van een stevig verankerd gevoel en makkelijk wil opstaan.
Signature & CrossDynamisch: BalanceAdapt™ laat de fauteuil subtiel meewiegen. Iets diepere ligstand en een fractie hogere zithoogte.een licht, zwevend zitgevoel zoekt en een modernere voet wil.
Power™Rugleuning en voetsteun verstellen elektrisch, tot op de centimeter. Geen losse voetenbank nodig.de fauteuil liever niet met het lichaam achterover duwt.
OfficeOp wieltjes en in hoogte verstelbaar, voor achter een bureau — en even achterover tijdens een pauze.thuis werkt en Stressless-comfort aan het bureau wil.
Stressless Wing met Classic onderstel

Classic

Rond houten onderstel, 360° draaibaar. Maat S, M en L.

Stressless Wing met Signature onderstel

Signature

Hout en aluminium, met BalanceAdapt™. Maat S, M en L.

Stressless Wing met Cross onderstel

Cross

Strakke metalen kruisvoet, met BalanceAdapt™. Maat S, M en L.

Stressless Wing Office op wieltjes

Office

Op wieltjes, in hoogte verstelbaar. Enkel maat M.

Stressless Wing Power, elektrisch verstelbaar

Power™

Elektrisch, met ingebouwde voetsteun. Maat M en L.

Small, Medium of Large

Hoe weet je welke maat Wing je het best past?

De juiste maat zorgt ervoor dat de steunpunten van de Wing op de juiste plaats in je rug en nek vallen. Bij het proefzitten letten onze adviseurs op vijf dingen:

  • Lendensteun — valt precies in de holte van je onderrug. Is de fauteuil te groot, dan duwt hij te hoog.
  • Neksteun — je nek rust in de knik van de hoofdsteun, je hoofd tussen de vleugels. Te klein, en de hoofdsteun drukt tegen je schouders.
  • Zitdiepte — je zit helemaal achterin zonder dat de zitting in je knieholtes snijdt.
  • Zithoogte — je voeten staan plat op de grond in de rechtopstand.
  • Stevigheid — de Wing zit steviger dan veel andere modellen; voel zelf of dat bij je past.
Stressless Wing maat Small met Classic onderstel

Small

Breedte 72 cm · zithoogte 40 cm · zitdiepte 47 cm
Voor een kleinere lichaamsbouw

Stressless Wing maat Medium met Classic onderstel

Medium

Breedte 76 cm · zithoogte 42 cm · zitdiepte 49 cm
Voor een gemiddelde lichaamsbouw

Stressless Wing maat Large met Classic onderstel

Large

Breedte 85 cm · zithoogte 44 cm · zitdiepte 52 cm
Voor een grotere of langere lichaamsbouw

Stressless® Wing Classic in Paloma Mushroom leder, eiken — maten volgens de Stressless-prijslijst 2026.

Stressless Wing in Paloma New Cognac leder op een Cross onderstel in een lichte woonkamer

Bekleding

Leder of stof voor je Wing?

Het leder is volledig doorgeverfd runderleder in vier kwaliteitsklassen: robuust, gecorrigeerd Batick; licht gecorrigeerd, zacht Paloma; dik en natuurlijk ogend Velaro en het volnerf semi-aniline Noblesse, het meest luxueuze van het gamma. Elk stuk leder is uniek en kan natuurlijke kenmerken tonen.

De stoffen worden getest op slijtvastheid, lichtechtheid en brandveiligheid. Omdat de Wing strak bekleed is en de stof op de hoeken van de vleugels strak gespannen staat, adviseren we een stof met een hoge slijtvastheid (Martindale-score) — we tonen je graag welke.

EigenschapLederStof
GevoelVoelt eerst wat koeler, maar neemt snel je lichaamstemperatuur aan.Voelt meteen warm en behaaglijk aan.
LevensduurGaat bij goed onderhoud tientallen jaren mee en wordt vaak mooier met de jaren.Slijtvast, maar op lange termijn gevoeliger voor pluizen of slijtplekken.
OnderhoudEenvoudig af te nemen; verzorg met de Stressless® leder-onderhoudsset.Gevoeliger voor vlekken en vocht; verzorg met de Stressless® stof-onderhoudsset.
UitstralingDe klassieke, luxueuze en iconische Wing-look.Een modernere, zachtere en lossere look.
Stressless Wing met voetenbank in Paloma Copper leder op een Signature onderstel in eiken, studiofoto

Binnenwerk

Wat zit er in een Stressless® Wing?

  • Stalen frame met flexoveren — de kern van rug en zitting is een robuust stalen frame met golvende veren die veerkrachtig tegendruk geven zonder door te zakken.
  • Gegoten koudschuim met ComfortZones™ — het schuim wordt rond het frame in een mal gegoten in plaats van uit een blok gesneden, en behoudt zo zijn vorm en elasticiteit.
  • Zachte toplaag — een ademende laag polyestervezel over het schuim zorgt voor het zachte eerste gevoel.
  • Plus™ en Glide-system™ — het mechanisme in de rug en de glijgoten aan de binnenkant van de armleuningen regelen de beweging, onzichtbaar van buitenaf.
  • Gelaagd beukenhout — het ronde onderstel is onder druk in vorm geperst en daardoor sterk en vormvast; een draairing laat de fauteuil geruisloos 360° draaien.

Voor leder en stof bestaan officiële Stressless® onderhoudssets.

Man ligt ontspannen achterover in een Stressless Wing Cross in Paloma Mushroom leder met voetenbank bij een groot raam

Voor wie?

Voor wie is de Stressless® Wing geschikt?

De Wing past bij wie een luxueuze, iconische designfauteuil met een klassiek stijlgevoel zoekt. Zijn herkenbare silhouet maakt hem tot een blikvanger in de woonkamer, en de vleugels maken hem bij uitstek een fauteuil om je in terug te trekken met een boek.

Zoek je eerder een zachte, ronde fauteuil, vergelijk hem dan met de Stressless® Mayfair of de Ruby. Hou je van een hoge vleugelrug in een strakker, modern jasje, kijk dan naar de Philip.

Twijfel je nog? Bekijk alle relaxzetels naast elkaar.

Onze specialisten aan het woord

De Wing in de Classic collection

De Stressless® Wing hoort bij de Classic collection. In deze video vergelijken onze specialisten de klassieke modellen — en vertellen ze waar je op let bij het kiezen van maat, onderstel en bekleding.

Meer uitleg: de Stressless Classic collection vergeleken

Afmetingen

Alle afmetingen van de Wing op een rij

Afmetingen in cm volgens de Stressless-prijslijst 2026 (zitdiepte volgens Stressless); ze kunnen licht wijzigen. Bij Power™ staat de tweede diepte voor de volledig uitgeschoven voetsteun; bij Office de laagste en hoogste zithoogte.

UitvoeringBreedteHoogteDiepteZithoogteZitdiepte
Classic — S7296714047
Classic — M76101714249
Classic — L85102764452
Signature / Cross — S8099714347
Signature / Cross — M84103724448
Signature / Cross — L93104784552
Power™ — M7610174 / 1294651
Power™ — L8510277 / 1314652
Office — M76111–1187247–54—
Voetenbank (Classic)543838——
Voetenbank (Signature / Cross)544138——

Made in Norway

Is de Stressless® Wing een goede investering?

Ja. Een Stressless is geen aankoop voor even: door het stalen frame, het gegoten koudschuim en de slijtvaste bekleding gaat hij vele jaren mee, en je kan hem later opnieuw laten bekleden. Dat de Wing al sinds 1994 bestaat, zegt ook iets over hoe tijdloos zijn design is.

Reken het gerust om: een Wing Classic met voetenbank met 10% online korting (€ 2.078) kost over 15 jaar zo’n € 139 per jaar.

Stressless Wing maat L in zwart Paloma leder met voetenbank op een Classic onderstel in eiken, naast een leeslamp
10 jaar

Garantie op het mechanisme

Op het Plus™-systeem, BalanceAdapt™ en de metalen structuur met de veren — bovenop de wettelijke garantie van 2 jaar. Voorwaarden en herstellingen.

5 jaar

Garantie op Power™

Op de motor en de elektrische onderdelen van de Wing Power™. Op de batterij geldt 2 jaar.

± 8 weken

Op maat gemaakt in Noorwegen

Je Wing wordt pas gemaakt na je bestelling en daarna gratis bij je geleverd in België of Nederland.

Een paramedisch geschoolde adviseur van Stressless Store helpt een klant de juiste zithouding vinden in een Stressless relaxzetel

Waarom kopen bij Stressless Store

Deskundig advies én de beste prijs

Stressless Store heeft de enige twee officiële Stressless-winkels van de Benelux, in Leuven en Antwerpen. Daar kan je de Wing gratis proefzitten en vergelijken met het volledige assortiment, terwijl je geniet van een kop koffie. Onze paramedisch geschoolde adviseurs weten op welke details je moet letten en helpen je de juiste maat, het juiste onderstel en de beste bekleding kiezen — advies dat we online niet kunnen geven.

Ons team is opgeleid volgens de richtlijnen van Stressless: ze kijken niet alleen of je lekker zit, maar ook of de lenden- en neksteun van de Wing op de juiste plaats vallen. En omdat de volledige collectie en alle leder- en stofstalen in de winkel staan, vergelijk je de Wing meteen met andere modellen en bekledingen.

Paramedisch geschoolde adviseurs

Ons team is paramedisch geschoold en meet samen met jou de juiste maat en zithouding op.

Beste prijsgarantie

Toon je een lagere offerte van een andere verkoper voor exact hetzelfde product? Dan passen wij onze prijs aan.

De enige officiële Stressless-winkels van de Benelux

Je koopt rechtstreeks bij de officiële Stressless Stores, met het ruimste Stressless-assortiment van de Benelux.

Gegarandeerd de beste na-service

Levering, plaatsing en service door ons eigen team. Ook ná je aankoop staan we voor je klaar.

Veelgestelde vragen

Alles over de Stressless® Wing

Voor wie is de Stressless® Wing vooral geschikt?

De Stressless® Wing is vooral geschikt voor wie een iconische designfauteuil met een klassiek stijlgevoel zoekt en graag geborgen zit. De vleugels aan de bovenkant van de rug vangen je hoofd zijdelings op, en de wat stevigere kussens geven actieve steun en maken opstaan makkelijk.

Sinds wanneer bestaat de Stressless® Wing?

De Stressless® Wing werd in 1994 geïntroduceerd en behoort volgens Stressless tot de meest geliefde ontwerpen ooit. Het silhouet met de naar voren gebogen vleugels is sindsdien vrijwel onveranderd gebleven; de techniek eronder evolueerde wel mee.

Wat is er bijzonder aan de vleugels van de Wing?

De naar voren gebogen vleugels zijn meer dan een stijlkenmerk. Ze vangen je hoofd en nek aan de zijkanten op, zodat je niet wegzakt als je indommelt, en schermen je een beetje af van de rest van de kamer. Omdat de vleugels met het Plus™-systeem mee naar voren kantelen, blijft die steun behouden als je achteroverleunt.

Wat is het verschil tussen Classic, Signature en Cross?

Het verschil zit in het onderstel. Classic is het ronde houten onderstel: het draait 360°, staat stabiel en beweegt zelf niet mee. Signature (hout en aluminium) en Cross (metalen kruisvoet) hebben BalanceAdapt™, een subtiele wiegende beweging, en staan iets hoger. Daarnaast bestaat de Wing als elektrische Power™ en als Office op wieltjes.

Kan de Stressless® Wing elektrisch verstellen?

Ja. De Wing Power™ heeft een motor en een ingebouwde voetsteun in plaats van een losse voetenbank. Met de knoppen onder de armleuning verstel je rugleuning en voetsteun traploos — handig als je de fauteuil liever niet met je lichaam achterover duwt. Power™ bestaat in maat M en L, optioneel met batterij.

Welke maat Wing heb ik nodig — S, M of L?

Dat hangt af van je lichaamslengte, je rug en de lengte van je bovenbenen. In Classic is maat S 72 cm breed met een zithoogte van 40 cm, maat M 76 cm met 42 cm en maat L 85 cm met 44 cm. Bij de juiste maat valt de lendensteun in de holte van je onderrug en de neksteun net onder je hoofd. Bij het proefzitten meten we dat samen op.

Zit de Stressless® Wing zacht of stevig?

Eerder stevig-zacht. De Wing gebruikt voorgevormd koudschuim dat wat steviger is dan bij de zachtste Stressless-modellen, met daarboven een zachte toplaag. Je zakt dus minder diep weg: je gewicht wordt gelijkmatig verdeeld, je houding blijft ook na lang zitten ondersteund en opstaan kost minder moeite.

Kies ik beter leder of stof voor de Wing?

Beide kunnen. Leder geeft de Wing zijn klassieke, luxueuze uitstraling, is makkelijk te onderhouden en wordt mooier met de jaren. Stof voelt meteen warm aan en geeft een zachtere, modernere look. Omdat de Wing strak bekleed is en de stof op de hoeken van de vleugels strak gespannen staat, raden we bij stof een slijtvaste kwaliteit aan — we tonen je graag de stalen.

Waar wordt de Stressless® Wing gemaakt?

De Stressless® Wing wordt gemaakt in Noorwegen door Ekornes, het bedrijf achter Stressless. Elke Wing wordt pas gemaakt na je bestelling, in de bekleding, kleur en afwerking die jij kiest.

Wat kost een Stressless® Wing en wat is de levertijd?

De adviesprijs van een Wing Classic met voetenbank start bij € 2.309. Online betaal je de Actieprijs Stressless Store, 10% onder de adviesprijs: vanaf € 1.766 zonder voetenbank, € 2.078 met voetenbank en tot € 3.932 voor de Power™ in Noblesse-leder. De levertijd is ongeveer 8 weken; levering is gratis in België en Nederland.

Welke garantie krijg ik op een Stressless® Wing?

Je krijgt 10 jaar garantie op het interne mechanisme: het Plus™-systeem, BalanceAdapt™ en de metalen structuur met de veren. Op de motor en de elektrische onderdelen van Power™ geldt 5 jaar, op de batterij 2 jaar. Daarnaast heb je de wettelijke garantie van 2 jaar.

Waarom de Wing kopen in een Stressless Store?

In de Stressless Stores in Leuven en Antwerpen staat de volledige collectie, met alle leder- en stofstalen. Onze adviseurs zijn opgeleid volgens de richtlijnen van Stressless en paramedisch geschoold: ze kijken niet alleen of je lekker zit, maar ook of de lenden- en neksteun op de juiste plaats vallen. Je kan de Wing er gratis proefzitten en meteen vergelijken met andere modellen.

Laatst bijgewerkt: · adviesprijzen volgens de Stressless-prijslijst van 1 maart 2026

Klaar om te kiezen?

Stel je Wing samen of kom hem proefzitten

Configureer online je Stressless® Wing, of kom hem uitproberen in onze showrooms in Leuven en Antwerpen. Onze specialisten adviseren je graag over maat, onderstel, leder en afwerking — zodat je met een gerust gevoel kiest.

Stel online samen Bezoek onze showroom

Stressless Store Leuven

Tervuursevest 30, 3000 Leuven
016 79 30 71
info@stresslessleuven.be

Stressless Store Antwerpen

Boomsesteenweg 18, 2610 Wilrijk
+32 3 377 93 60
info@stresslessantwerpen.be